RTG, USG - rentgenové a ultrasonografické vyšetření

Provádíme rentgenologické vyšetření a kontrastní RTG vyšetření trávícího traktu a močových cest s využitím systému nepřímé digitalizace.

Fixaci zajišťuje osoba doprovázející zvíře, nebo je zvíře sedované či fixované nebo, výjimečně, fixaci zajišťuje personál ordinace. Osoba přidržující zvíře musí být starší 18 let, ženy by neměly být těhotné. S přidržováním zvířete musí osoba souhlasit. 

Personál není povinen fixovat zvíře u rentgenového vyšetření. 

Snímky evidujeme v rentgenovém deníku a archivujeme.

Náš rentgenový přístroj je pravidelně servisován, poslední zkoušky dlouhodobé stability proběhly v srpnu 2015, platné jsou dva roky. Pracoviště bylo schváleno od SÚJB a byla provedena i kontrola dodržování předpsiů a dokumentace. 

Osobám přidržujícím zvíře poskytujeme ochrannou olověnou zástěru, rukavice a límec na štítnou žlázu. 

 

Po předchozí domluvě zajístíme i vyšetření RTG na DKK, DLK  a OCD rovněž v digitální podobě. Snímky vypálíme na CD, na externí disk či zašleme na e-mail. Toto vyšetření provádí MVDr. Jan Šterc, PhD.

 

Provádíme sonografické vyšetření včetně vyšetření na graviditu a stanovení životaschopnosti plodů. Kontrolní sonografické vyšetření neúčtujeme. Záznamy ze sona zle ukládat na externí disk či vytisknout.